Vajas csirke fűszerpaszta enyhe -ashoka

Butter chicken paste mild -ashoka

Ár:
2.250 Ft
db

A termék adatai

Kiszerelés: 300 g
Bruttó egységár: 7 500 Ft/ kg

A termékről

 

Termékleírás

Enyhén csípős indiai fűszerpaszta vajas csirkéhez (murhg makhani). A megszokott fűszerpasztákhoz képest ez tényleg csak fűszerezésre szolgál, az ételt minden tekintetben normál módon, az összes lépést követve kell elkészíteni, úgyhogy több időt és erőfeszítést igényel. A pasztát adjuk a mártáshoz, a szokványos szárított fűszerek helyett (kb. 4 evőkanál paszta szükséges egy 4 adagos vajas csirkéhez).

Gluténmentes, nem tartalmaz MSG-t, tartósítószert, mesterséges ízesítőt.

 

Mi a vajas csirke?

Egy viszonylag újkeletű indiai étel, az 1950-es években készítették el először, Delhiben, a Moti Mahal nevű étterem alapítói. A világ összes konyhájában sok példát lehet találni arra, hogy a keletkező maradékokat valami módon „újrahasznosítják”, a vajas csirke is egy ilyen praktikus meggondolás terméke. A Moti Mahal étteremben nagyon sok - fűszeres joghurtos marinádban pácolt, tandoori kemencében megsütött - tandoori csirkét szolgáltak fel, és hogy a nap végén a megmaradt húst ne kelljen kidobni, egy paradicsom alapú, fűszeres, krémes, selymes, vajban és tejszínben gazdag mártásban szolgálták fel egy teljesen új ételként.

A vajas csirkét, akárcsak a tikka masalát, hívhatjuk nyugodtan „két fázisos” ételnek: első körben a csirkét egy gyömbér-és fokhagymapürés joghurt alapú, chilivel, garam masalával stb. fűszerezett marinádban pácolják pár óráig/egy éjszakán át, ezt nyársra húzva megsütik valamilyen módon, ideálisan tandoori kemencében, jobb híján grill- vagy BBQ sütőben, esetleg villany- vagy gázsütőben, és csak legvégső esetben serpenyőben. Bár általában a vajas csirke alapanyagaként a tandoori csirkét (tandoori kemencében sült egész vagy nagyobb csirkedarabokat) nevezik meg, tulajdonképpen leginkább csirke tikkát használnak hozzá, ami egy tandoori csirke változat, és minden tekintetben ugyanúgy készül, mint a tandoori csirke, az egyetlen különbség az, hogy a húst feldarabolják, és nem egyben sütik.

A paradicsomos, gyömbér- és fokhagymapürés, gazdagon fűszerezett, tejszínnel, vajjal, olykor kesudiópasztával dúsított, enyhén csípős mártást, amelyben az elkészült csirkét kínálják, külön készítik el, és hogy állaga igazán bársonyosan krémes és lágy legyen, szitán is áttörik.

Mivel a csirke tikka masalához ugyanúgy csirke tikkát használnak, mint legtöbbször a vajas csirkéhez, gyakran felmerül a kérdés, hogy van-e különbség a kettő között, mert ez a két étel elég kísértetiesen tud hasonlítani egymásra, főleg amiatt, hogy mára már szinte megszámlálhatatlan változatban készítik mindkettőt. Ami biztosan elkülöníti őket, az a származásuk, míg a tikka eredete homályos, valószínűleg nem is indiai, a vajas csirke egyértelműen indiai étel. A vajas csirke sokkal több vajjal és tejszínnel készül, és valamelyest krémesebb és édeskésebb, a tikka masala nyersebb, robusztusabb, fűszeresebb érzetű, mivel kevesebb tejszín, vaj kerül bele, de hozzá kell tenni, hogy ez sem feltétlenül mindig igaz.

 

Felhasználás

„Két fázisos” étel, első szakaszban a fő alapanyagát, a fűszeres-joghurtos pácban marinált, nyársra húzott csirkét kell megsütni. A marinádhoz létezik kész tandoori fűszerpaszta, az leegyszerűsíti az egész folyamatot.

A tandoori és tikka ételeinket ideálisan tandoori kemencében kéne sütni, de kiválthatjuk BBQ- vagy grillsütővel jobb híján, legrosszabb esetben pedig gáz- vagy villanysütővel.

Fontos, hogy a marinálás-grillezés lépést ne hagyjuk ki, és megfelelően csináljuk, különben az étel kevésbé lesz ízletes.

Ha ez megvan, utána jöhet a mártás készítése, amelybe csak bele kell dobálni a karamellizált, fűszeres, itt-ott kicsit megégett, füstös húsdarabokat, és röviden összefőzni az egészet, majd tálalni.

Kínáljuk naan-nal (tandoori kemencében sütött, kelesztett indiai lepénykenyér), kulchával (kelesztés nélküli, finomlisztből készült indiai lepénykenyér) vagy tandoori rotival (kelesztés nélküli, teljes kiőrlésű lisztből, attából készült, tandoori kemencében sütött indiai lepénykenyér). A párolt basmati rizs vagy a római köményes basmati rizs is egy jó kísérője lehet.

Sok kevésbé szokványos felhasználása is született a vajas csirkének, pl. töltött paratha (rétegezéssel készített, kelesztetlen, töltött indiai lepénykenyér) vagy tortilla tekercs tölteléke, szendvicsek feltétje, pite tölteléke.

 

Az összetevőkről

 

Összetétel

víz, só, őrölt koriander, napraforgóolaj, vöröslencseliszt, piros chilipor, őrölt római kömény, friss fokhagyma, friss gyömbér, sav: E260; kurkuma, ánizs, görögszéna, babérlevél, fahéj, szegfűszeg

 

Tápanyag-összetétel 100 g termékben

Átlagos tápérték 100 g termékben
Energia: 695 kJ/166 kcal
Zsír: 12 g
- amelyből telített zsírsavak: 1,4 g
Szénhidrát: 11 g
- amelyből cukrok: <0,5 g
Fehérje: 4,3 g
Só: 10,7 g

 

Tárolás: Tároljuk hűvös helyen, napfénytől védve. Felbontás után tároljuk hűtőben

Származási ország: India

 

Mindent megteszünk annak érdekében, hogy a termékinformációk pontosak legyenek, azonban az élelmiszertermékek folyamatosan változnak, így az összetevők, a tápanyagértékek, a dietetikai és allergén összetevők is. Minden esetben olvassa el a terméken található címkét, és ne hagyatkozzon kizárólag azon információkra, amelyek a weboldalon találhatóak.
Ha bármilyen kérdése van, kérjük, hogy vegye fel a kapcsolatot az Ázsia Bt.-vel, vagy esetlegesen a termék gyártójával.
Annak ellenére, hogy a termékinformációk rendszeresen frissítésre kerülnek, az Ázsia Bt. nem vállal felelősséget semmilyen helytelen információért, amely azonban az Ön jogait semmilyen módon nem érinti.

Hasonló termékek

A kiválasztott termék a kosárba került!