Umeboshi sós-szárított japán szilva bio -clearspring

Organic japanese umeboshi -clearspring

Ár:
9.540 Ft
db

A termék adatai

Kiszerelés: 200 g
Bruttó egységár: 47 700 Ft/ kg

A termékről

 

Termékleírás

Shiso-val (perilla) fűszerezett, savanyított-erjesztett-szárított ume gyümölcs, egy klasszikus japán pickle és ízesítő. Az ume (Prunus mume) mind a szilvával, mind a sárgabarackkal rokon, és bár a sárgabarackkal áll sokkal közelebbi rokonságban, mégis japán szilvának hívják. Japán Wakayama prefektúrájában, egy hegyi farmon egy negyedik generációs farmer család termeszti az umét, és készíti belőle az umeboshit.

Vegán, GMO-mentes, nagyon tiszta bio termék, csak az ideillő alapanyagokból (ume, perilla, só), semmilyen adalékot nem tartalmaz.

Az erjesztés következményeként, ill. az ume eleve rendkívül magas savtartalma (citromsav, almasav stb.) miatt rendkívül savanyú, fanyar és sós. Összességében elég szélsőséges, tolakodó ízvilágú, de meg lehet szeretni. Fölöttébb tömény, óvatosan adagoljuk!

 

Mi is az umeboshi?

A hagyományos készítésű umeboshi a legnépszerűbb japán tsukemono-nak (pickle) számít, nemcsak magas élvezeti értéke, hanem egészséges élelmiszer státusza miatt is. Manapság a világ többi részén is egyre ismertebb, superfood-ként tartják számon.

A 8. század vége felé kezdték készíteni Japánban.

Mint általában az erjesztett ételeket, az umeboshit is a gyümölcs tartósításának szükségessége hívta életre, és persze az is, hogy nyersen nem fogyasztható. Menetközben derült ki, hogy rengeteg jótékony élettani hatása is van. A tradicionálisan készített, adalékanyagmentes umeboshi tele van ásványi anyagokkal (mint kálium, foszfor, magnézium, vas, kalcium stb.), antioxidánsokkal, vitaminokkal (A, C, B komplex stb.), jó hatással van különböző emésztőrendszeri panaszokra, tonizáló, antibakteriális, lúgosító hatású.

A Clearspring umeboshijához a gyümölcsöt minden évben június vége felé szedik le, amikor már elég érett, de nem túlérett, a leve pedig elég savas, hogy a kész umeboshi megfelelően fanyar-savanyú legyen.

Miután leszedték, a gyümölcsöket vízbe áztatják egy éjszakára, hogy bármilyen lehetséges keserű ízt eltávolítsanak, majd hordókban sóval rétegezik, és pár hétre így hagyják. Ez idő alatt a só kivonja az ume levét, és egy tejsavas erjedés zajlik le, amelynél kulcsfontosságú a megfelelő mennyiségű só használata és a hűvös, sötét hely.

Július vége felé, amikor a fermentáció befejeződött, az umeboshit kiszedik a hordókból, tálcákra helyezik, és napon megszárítják. Ezután következik a második, jóval rövidebb idejű erjesztés az illatos sózott-savanyított vörös shiso levében, amelynek az umeboshi a sajátos bíbor színét és fűszeres aromáját köszönheti.

 

Felhasználás

Japánban önmagában is fogyasztják – minden nap egy ume szilva – ahogy a jó egészséghez mifelénk mindennapra egy almát ajánlottak a régiek.

Egészben, apróra darabolva vagy pürésítve adják az ételekhez.

A legklasszikusabb japán umeboshi társítások a legegyszerűbbek. Ilyen puritán kombináció az egy szem umeboshi párolt fehér rizzsel vagy udon tésztával vagy hiyayakko-val (hideg selyem tofu). Kombinálják sasami yakitori-val (pürésített umeboshis fűszerpasztával töltött csirkenyárs), bancha teával, forró shochu-val (tradicionális japán árpa-, rizs- vagy édesburgonya párlattal).

Néha „töltelékként” használják onigiri-be (noriba tekert rizsgolyó), makisushiba. Fontos összetevője az ume chazuke-nek (rizses leveses egytálétel: párolt rizs, nori, umeboshi, zöld teával leforrázva), a fúziós ume shiso tésztának (japán stílusú (wafu) tészta), a toriniku no umeni-nek (ume-ben párolt csirke), az umeniku ae-nek (salátaöntet cukor, mirin, szójaszósz és pürésített umeboshi keverékéből). Megfázás esetén egy bevett házi gyógyír az okayu (rizskása) umeboshival.

Különleges ízadalék tésztákhoz, stir-fry-okhoz, salátákhoz. Különlegessé teszi az édes bundáskenyeret, desszerteket. A halételeknek pikáns, sós ízt ad, ill. semlegesíti a sötét húsú halak esetleges kellemetlen szagát.

Jó kis vegán étek uborkával, avokádóval, sushi rizzsel kombinálva, nori lapba csomagolva, húsevőknek pedig ugyanez az alap egy kis extra garnélával.

Akárcsak a sózott citrom esetében, az umeboshinál is érdemes kísérletezni, mert rengeteg lehetőség rejlik benne. Általánosságban bármilyen olyan ételhez jó lehet, amellyel egy komplexebb, savanykás ízvilág harmonizál, ill. amelynél alapból só-ecet kombinációt használnánk (pl. egy savanykás salátadresszing (pl. daikon salátához), majonéz, rizottó, füstölt hús/hal, marinádok).

 

 

Az összetevőkről

 

Összetétel

bio japán ume szilva 79%, tengeri só, bio shiso (perilla) levél 4,2%

 

Tápanyag-összetétel 100 g termékben

Átlagos tápérték 100 g termékben
Energia: 156 kJ/37 kcal
Zsír: 0,3 g
- amelyből telített zsírsavak: 0 g
Szénhidrát: 0,4 g
- amelyből cukrok: 0 g
Rost: 4,9 g
Fehérje: 1 g
Só: 16,8 g

 

Tárolás: Hűvös, sötét helyen tárolandó.

Származási ország: Egyesült Királyság

 

Mindent megteszünk annak érdekében, hogy a termékinformációk pontosak legyenek, azonban az élelmiszertermékek folyamatosan változnak, így az összetevők, a tápanyagértékek, a dietetikai és allergén összetevők is. Minden esetben olvassa el a terméken található címkét, és ne hagyatkozzon kizárólag azon információkra, amelyek a weboldalon találhatóak.
Ha bármilyen kérdése van, kérjük, hogy vegye fel a kapcsolatot az Ázsia Bt.-vel, vagy esetlegesen a termék gyártójával.
Annak ellenére, hogy a termékinformációk rendszeresen frissítésre kerülnek, az Ázsia Bt. nem vállal felelősséget semmilyen helytelen információért, amely azonban az Ön jogait semmilyen módon nem érinti.

Hasonló termékek

A kiválasztott termék a kosárba került!